Tato kampan je nyní uzavrená.Alžírsko: Propusťte vězeňkyně svědomí

Ve spolupráci s Public Services International, globální odborovou federací s více než 700 odborovými organizacemi zastupujícími 30 milionů pracovníků v 154 zemích.

Od masových protestů známých pod názvem Hirák (Hnutí), které pranýřují všudypřítomnou korupci v Alžírsku, a po protestech následujících po prosincových prezidentských volbách se stupňují represe, které nešetří nikoho, odboráře nevyjímaje.
Dalila Touatová byla 3. ledna 2021 odsouzena na 18 měsíců do vězení za odpor proti výsledkům prezidentských voleb. Od té doby drží hladovku. Namia Abdelkaderová, stejně jako Dalila Touatová pracuje jako učitelka, je vězněna od 2. prosince 2020. Byla zatčena za podporu boje proti nespravedlnosti a všeobecné korupci.
Ženy z nezávislých národních odborů pracovníků veřejné správy v Alžírsku Femmes SNAPAP žádají okamžité propuštění Dalily Touatové a Namii Abdelkaderové, učitelek a vězeňkyň svědomí.
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
president@el-mouradia.dz, contact-mdn@mdn.dz, communicationmtess@gmail.com, contact@mjustice.dz, rights@world-psi.org, snapap_snata@yahoo.com, femmesnapap@yahoo.fr