This campaign is now closed.Cezayir: Düşünce suçlusu kadınlara özgürlük!

Bu kampanya 154 ülkeden 700'den fazla sendikadan oluşan ve 30 milyon işçiyi temsil eden küresel sendika federasyonu olan Kamu Hizmetleri Enternasyonali (PSI) ile birlikte düzenleniyor.

Cezayir'de, ayyuka çıkan yolsuzluklara karşı başlayan Hirak (Halk) Hareketi’nin Aralık ayındaki başkanlık seçimlerinin ardından düzenlediği protestolara cevaben baskılar arttı. Sendikalar dahil herkes nasibini aldı.

Dalila Touat, cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki dayatmalara karşı çıktığı için 3 Ocak 2021'de tutuklandı ve 18 ay hapis cezasına çarptırıldı. O günden beri açlık grevinde. Namia Abdelkader, yolsuzlukla mücadele ettiği, açıkça konuştuğu ve adaletsizliklere karşı çıktığı için 2 Aralık 2020'den beri tutuklu.

Bağımsız kamu emekçileri sendikası SNAPAP'a üye kadınlar, hem öğretmen hem de düşünce suçlusu olan Dalila Touat ve Namia Abdelkader'in derhal serbest bırakılmasını talep ediyor.
Mesajınız aşağıdaki e-posta adreslerine gönderilecek
president@el-mouradia.dz, contact-mdn@mdn.dz, communicationmtess@gmail.com, contact@mjustice.dz, rights@world-psi.org, snapap_snata@yahoo.com, femmesnapap@yahoo.fr