קמפיין זה הסתייםאיראן: הגיע הזמן להכיר באיגודי עובדים עצמאיים

בשיתוף עם אינדסטריאלל, המייצג 50 מיליון עובדים ב-140 מדינות בענפי האנרגיה והמכרות והייצור. אינדסטריאלל הוא כוח גלובלי סולידרי הנאבק למען תנאי עבודה טובים יותר ולאיגודים מקצועיים חזקים יותר בכל רחבי העולם.


איראן לא מתירה את קיומם של איגודי עובדים עצמאיים ופעילי האיגודים האלה מוצאים את עצמם מעוכבים ונעצרים בבואם להגן על זכויות העובדים. בלייבורסטרט ערכנו מספר רב של קמפיינים להגן על פעילי איגודים מקצועיים הכלואים באיראן.
למרות זאת, פעילים רבים מארגנים שביתות כנגד מעסיקים מנצלים ולוקחים בהן חלק. לפעמים הם גם מנצחים במאבקיהם. בשנים האחרונות עשרות אלפי עובדי קבלן בענפי הנפט והגז באיראן לקחו חלק בעשרות שביתות פראיות שתואמו באמצעות ועדות שביתה.
העובדים מוחים כנגד תנאי עבודה מסוכנים הכוללים עבודה בתנאי חום קיצוניים, שכר נמוך, מגורים לא הולמים, משמרות לא הגיוניות ומתווכים הגובים עמלה עבור "שירותים סוציאליים" ומשלשלים אותה לכיסם.
הצלחות השובתים לא נעלמו מעיני הממשלה: בחודש האחרון, בפעם הראשונה, נציגי משרד העבודה נפגשו עם נציגי עובדים מאיגוד אינדסטריאלל העולמי ועם נציגי הארגון האירני המסונף אליו UMMI, כדי לשמוע את דרישות העובדים.
עכשיו הזמן לעגן את ההכרה באיגוד העובדים ולהכיר באיגודי העובדים העצמאיים כמייצגי העובדים ולבנות מערכת דיני עבודה שתעמוד בסטנדרטיים הגלובליים של ארגון העבודה הבינלאומי (ILO) ואמנותיו. קראו לממשלה האיראנית להכיר באיגודי עובדים עצמאיים באיראן.
המסר שלכם ישלח לכתובות הדוא"ל הבאות:
pr@mcls.gov.ir, info@mcls.gov.ir, infopack@irimlsa.ir, info@raisi.org, media@raisi.org, missionofiran@gmail.com