این کمپین در حال حاضر تمام شده استزمان آن فرا رسیده است که ایران اتحادیه های تجاری مستقل را به رسمیت بشناسد

In partnership with IndustriALL which represents 50 million workers in 140 countries in the mining, energy and manufacturing sectors and is a force in global solidarity taking up the fight for better working conditions and trade union rights around the world.

ایران به اتحادیه های کارگری مستقل اجازه فعالیت نمی دهد و فعالان سندیکایی اغلب در حین دفاع از حقوق کارگران بازداشت می شوند. LabourStart کمپین های زیادی را برای دفاع از فعالان اتحادیه های کارگری زندانی در ایران راه اندازی کرده است.
با وجود این ، کارگران ایرانی همچنان به اعتصاب و اعتراض علیه کارفرمایان شرور و بدرفتار سازمان می دهند و گاهی اوقات برنده می شوند. در چند سال گذشته ، ده ها هزار کارگر قراردادی در پروژه های نفت و گاز ایران [در غیاب اتحادیه ها] بارها در اعتصابات خودجوش با هماهنگی کمیته های اعتصاب شرکت کرده اند. این اعتراض کارگران به انجام کارهای خطرناک در گرمای شدید ، دستمزد پایین ، شرایط نامناسب زندگی ، تغییرات نامعقول در شیفت های کاری و دلالان کار است که به درستی اظهارنظر نمی کنند و حق بیمه تامین اجتماعی را پرداخت نمی کنند و تفاوت را به جیب می زنند. این کارگران به تازگی پیروز شده اند و توجه دولت به آنها جلب شده است: ماه گذشته ، وزارت کار برای اولین بار با نماینده کارگری اتحادیه کارگران فلزکار و مکانیک ایران (UMMI) ، یک سازمان ایرانی ملاقات کرد. عضو دائمی صنعت است. به خواسته های کارگران گوش دهید. زمان آن رسیده است که این گفت و گو را با به رسمیت شناختن اتحادیه های کارگری مستقل در ایران به عنوان نمایندگان قانونی کارگران و ایجاد یک سیستم مناسب روابط صنعتی مطابق با استانداردهای بین المللی و کنوانسیون های ILO رسمیت بخشیم. ما از دولت ایران می خواهیم که اتحادیه های تجاری مستقل را به رسمیت بشناسد.
پیام شما به این نشانی‌های ای‌میل فرستاده خواهد شد:
pr@mcls.gov.ir, info@mcls.gov.ir, infopack@irimlsa.ir, info@raisi.org, media@raisi.org, missionofiran@gmail.com