Ця кампанія закрита.Казахстан: Звільнити робочого активіста Єржана Єлшибаєва!

Спільно з Моніторинговою місією з трудових прав у Центральній Азії; Конфедерацією незалежних профспілок Республіки Казахстан (КНПРК); Казахстанським міжнародним бюро з прав людини та дотримання законності (КМБПЛ).


Вже понад два роки у в’язниці перебуває казахстанський правозахисник та робочий активіст Єржан Єлшибаєв, один із організаторів мітингів у 2019 році у місті Жанаозен з вимогами підвищити заробітну плату працівникам жанаозенських підприємств та створити робочі місця для безробітних. Жанаозен - місто на заході Казахстану, що знаходиться в центрі найбагатшого нафтового регіону. При цьому рівень безробіття у місті залишається протягом багатьох років одним із найвищих у країні.
У жовтні 2019 року Єржан Єлшибаєв був засуджений до п'яти років позбавлення волі за сфабрикованим обвинуваченням — нібито за кілька років до цього активіст завдав травм невідомій особі. Правозахисники та сам Єлшибаєв висунуте звинувачення вважають переслідуванням за його громадську діяльність та громадянську активність.
Переслідування Єлшибаєва продовжилися й у місцях позбавлення волі. Громадянин неодноразово скаржився на тиск із боку працівників в'язниці. На знак протесту проти неправомірних дій адміністрації колонії він був змушений завдати собі каліцтва, щоб привернути громадську увагу до своєї справи та своєї долі. У зв'язку з тим, що адміністрація колонії розглядає ці дії як «непідкорення законним вимогам працівників виправної установи», Єлшибаєву тепер загрожує додатковий кримінальний термін.
Просимо вас виявити солідарність та направити листа на адресу Президента Казахстану з вимогами припинити переслідування Єржана Єлшибаєва, звільнити його з ув'язнення та зняти всі сфабриковані звинувачення.
Ваше повідомлення буде відправлено за наступними електронними адресами:
press@prokuror.kz, press@akorda.kz, press@mfa.kz, zhumakovasholpan@gmail.com, knprkcampaign@gmail.com