קמפיין זה הסתייםפרו: השיבו את העובדים שפוטרו בגלל שדרשו הגנה מהקורונה

בשיתוף עם UNI איגוד עובדי המסחר הבינלאומי, חלק מאיגוד UNI הגלובלי, פדרציה המאגדת למעלה מ-20 מיליון עובדים בלמעלה מ-150 מדינות, המאוגדים בעיקר בענפי השירותים. UNI קמעונאות היא אחד מהאגפים של UNI הגלובלית המאגדת למעלה 160 איגודים מקומיים המייצגים למעלה מ-4 מיליון עובדי מכירות וקמעונאות.

UNI קומרס מבקשת מפעילות ופעילי איגוד מקצועי ברחבי העולם לדרוש מפאלאבלה (חברת קמעונאות צ'יליאנית בינלאומית) להשיב לעבודה 22 מעובדיה בפרו שפוטרו בגלל שדרשו אמצעי הגנה מהקורונה. לאחר סגירה זמנית בעקבות הקורונה פאלאבלה פתחה מחדש את מרכז ההפצה שלה בפרו. החברה לא דאגה לציוד מגן מפני נגיף הקורונה. 22 מעובדי החברה בפרו ניצלו את זכותם החוקית וסרבו לשוב לעבודה עד שיקבלו אמצעי הגנה הולמים. החברה באמת שיפרה את תנאי הבטיחות והעובדים חזרו לעבודה. לאחר חזרתם לעבודה החברה פיטרה את כל 22 העובדים מבלי לשלם להם פיצויים. למרות שיש למעלה מ-30 חולי קורונה במרכז ההפצה של פאלאבלה בפרו, הנהלת החברה מעדיפה להיאבק בעובדים ובאיגודם. תמכו, בבקשה, בעובדים ודרשו ממנכ"ל מחברת פאלאבלה להשיב את 22 העובדים לעבודה.
המסר שלכם ישלח לכתובות הדוא"ל הבאות:
gbottazzini@falabella.cl, crcarvajal@falabella.cl, azimmermann@sagafalabella.com.pe, mfranco@sagafalabella.com.pe, csolari@falabella.cl, mfprieto@falabella.cl, solidarityperucampaign@gmail.com