Tato kampan je nyní uzavrená.Brazílie: Řekněte společnosti Santander, aby zastavila propouštění v době pandemie

Ve spolupráci s UNI Global Union, mezinárodní odborovou unií zastupující 20 milionů pracovníků ze 150 zemí pracujících ve službách a na kvalifikovaných pozicích, včetně 3 milionů pracovníků finančního sektoru.

Nadnárodní bankovní společnost Santander porušila svůj slib, že nebude v Brazílii po dobu pandemie covidu-19 propouštět zaměstnance.
Santander Brasil se zavázala odborové organizaci Contraf-CUT, která je pobočkou mezinárodní odborové unie UNI Global Union, chránit pracovní místa během současné zdravotní krize. Přesto ale společnost oznámila plán na seškrtání pracovních míst o 20% (co znamená propuštění přes 9000 lidí), ačkoliv šíření viru je v zemi stále intenzivní.
Společnost už vyhodila více než 160 lidí a dalším pracovníkům vyhrožuje propuštěním, pokud nesplní prodejní cíle, to vše v době, kdy v Brazílii celkový počet obětí covidu-19 dosahuje druhého největšího počtu ze všech zemí světa.
Zneužití pandemie jako výmluvy k vyhazování pracovníků staví společnost do velmi špatného světla. Řekněte výkonnému řediteli Santander Brasil, aby dostál svému slibu, který dal pracovníkům, a ochránil jejich místa během národního mimořádného zdravotního stavu.
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
srial@santander.com.br, vlobato@santander.com.br, communications@uniglobalunion.org