Táto kampaň už skončila.Brazília: výzva pre spoločnosť Santander, aby ukončila prepúšťanie počas pandémie

V spolupráci s medzinárodným združením odborov UNI Global Union, ktoré zastupuje 20 miliónov pracujúcich v odvetviach vyznačujúcich sa kvalifikovanou pracovnou silou a v odvetviach služieb zo 150 krajín vrátane 3 miliónov pracovníkov finančného sektora.

Nadnárodná banka Santander porušila svoj sľub, že počas pandémie COVID-19 nebude v Brazílii prepúšťať.

Spoločnosť Santander Brasil sa zaviazala odborovej organizácii Contraf-CUT, ktorá je pridruženou organizáciou UNI Global Union, že počas zdravotnej krízy bude ochraňovať pracovné miesta. Banka však oznámila plány na zníženie pracovných síl o 20 % (vyše 9 000 ľudí), hoci v krajine stále zúri epidémia.

Spoločnosť už vyhodila najmenej 160 ľudí a ďalším pracovníkom sa vyhráža prepustením, ak nesplnia svoje predajné ciele, a to v čase, keď počet úmrtí v Brazílii v dôsledku pandémie COVID-19 dosiahol druhú najvyššiu úroveň na svete.

Spoločnosť využíva pandémiu, aby ospravedlnila prepúšťanie, čím klesla na nové dno. Povedzte generálnemu riaditeľovi spoločnosti Santander Brasil, aby dodržal svoj sľub zamestnancom a aby chránil ich miesta počas národnej zdravotnej krízy.
Vaša správa bude odoslaná na tieto e-mailové adresy:
srial@santander.com.br, vlobato@santander.com.br, communications@uniglobalunion.org