Irán: Esmail Abdi znovu vo väzení – požadujeme jeho okamžité prepustenie

V spolupráci s organizáciou Education International, celosvetovou federáciou odborov, ktorá spája 396 združení a odborových organizácií v 171 krajinách a územiach zastupujúcich takmer 32,5 milióna pedagógov a odborného podporného personálu.

Esmail Abdi, predák učiteľských odborov z Teheránu, je od soboty 20. januára znovu vo výkone trestu vo väznici Evin. Esmail Abdi dostal 9. januára priepustku z väzenia, dočasný odklad jeho šesťročného trestu, ktorý sa začal v roku 2016. Iránske orgány odmietli priepustku predĺžiť aj napriek jeho slabému zdravotnému stavu, ktorý je výsledkom krutých podmienok väzby. Účelom prvého uväznenia Abdiho bolo zabrániť mu v účasti na svetovom kongrese odborovej federácie Education International v kanadskej Ottawe v roku 2015. Orgány sa na Abdiho zamerali pre jeho odborárske aktivity a boj za práva učiteľov a bezplatné verejné vzdelávanie. Vo februári 2016 bol po usporiadaní pokojných protestov odsúdený za porušovanie národnej bezpečnosti. Potrebujeme vašu pomoc, aby sme iránske orgány prinútili prepustiť Esmaila Abdiho natrvalo.


Aj vy môžete pomôcť! Napíšte svoje meno a e-mailovú adresu a kliknite na tlačidlo "Poslať správu" v dolnej časti tejto stránky.

Meno:
[požadovaný údaj]
E-mailová adresa:
[požadovaný údaj]
Vaše odbory/organizácia:
Vaša krajina:
Sem napíšte svoju správu - alebo jednoducho použite existujúcu správu.



Ak máte záujem o ďalšie upozornenia o naliehavých akciách, označte toto políčko:

Stop spam!
Enter the number 3707 here:

Thank you





Vaša správa bude odoslaná na tieto e-mailové adresy:
media@rouhani.ir, iran@un.int, mission.iran@ties.itu.int, secretariat@iranembassy.be, rights@ei-ie.org