Tato kampan je nyní uzavrená.Kazachstán: Odborář Erlan Baltabaj uvězněn - znovu!

Ve spolupráci s Mezinárodní odborovou konfederací, s celosvětovou odborovou federací IndustriALL a s Konfederací nezávislých odborových organizací Kazachstánu – KNPRK.

Letos v červenci byl Erlan Baltabaj, lídr Odborové organizace pracovníků palivového a energetického průmyslu Kazachstánu, odsouzen na základě politicky motivovaných obvinění k trestu odnětí svobody na 7 let. Následovala obrovská mezinárodní odborová kampaň, včetně on-line kampaně LabourStart požadující jeho propuštění, kterou podepsaly tisíce lidí. Po prezidentské milosti byl v srpnu propuštěn z vězení a mohl se tak vrátit domů ke své rodině.

A nyní byl znovu uvězněn.

Jeho sedmiletý trest byl nahrazen pokutou. Pan Baltabaj ji odmítl zaplatit, protože je nevinný. Požaduje právo na odvolání proti tomuto rozhodnutí. Kazašské úřady mu udělily nový, pětiměsíční trest a byl opět uvězněn.

Skutečný zločin pana Baltabaje je v očích kazašských úřadů jeho obhajoba práv pracujících. Doufají, že mezinárodní odborové hnutí na něho zapomene.

Ukažme jim, jak se mýlí. Pošlete vzkaz kazašským úřadům, aby okamžitě stáhly veškerá obvinění, propustily ho z vězení, vrátily mu jeho práva a zrušily zákaz jeho veřejného působení a činnosti, včetně odborových aktivit.
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
akorda.press@gmail.com, mission@kazakhstan-geneva.ch, kazakhstan@un.int, knprkcampaign@gmail.com