Tato kampan je nyní uzavrená.Filipíny: Represe proti učitelským odborům

Ve spolupráci s Education International, celosvětovou odborovou federací 396 asociací a odborových sdružení v 171 zemích a oblastech, reprezentující okolo 32,5 milionu učitelů a podpůrného personálu.

Celosvětová odborová federace učitelů a podpůrného personálu ve školství Education International -EI vyzývá pracovníky celého světa, aby odsoudili zvyšující se pronásledování a represi proti přidružené filipínské organizaci Alliance of Concerned Teachers – ACT.
Při posledním útoku proti odborovým a občanským organizacím proběhly v několika kancelářích ACT policejní razie a minimálně jeden regionální koordinátor byl zatčen. Represivní zásahy nadále trvají a ACT se obává, že jejich cílem by se mohli stát i další členové. Odbory musely uzavřít svoje kanceláře, aby tak zajistily bezpečnost personálu, členů a samotných kanceláří.
Protiodborová atmosféra, která panuje v režimu prezidenta Duterteho, je příčinou obav odborářů, učitelů a akademiků o jejich práva a bezpečnost. Raymondu Basiliovi, generálnímu tajemníkovi ACT, bylo od ledna 2019 několikrát vyhrožováno smrtí. Vláda označuje učitelské odbory „červenou nálepkou“, kterou se označují jednotlivci nebo organizace kritizující vládu. Odboroví aktivisté jsou nezákonně prověřováni Národní filipínskou policií a přidáváni na seznam teroristů. Dva učitelé, členové ACT, byli nedávno zastřeleni maskovanými muži přímo ve třídě v přítomnosti studentů.
Odborová federace Education International je hluboce znepokojena posledním vývojem na Filipínách, při kterém jsou občanská a odborová práva pracujících stále více pošlapávána.
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
pcc@malacanang.gov.ph, brusselspe@gmail.com, newyork.pm@nypm.org