Filipíny: represie proti učiteľským odborom

V spolupráci s organizáciou Education International, celosvetovou federáciou odborov, ktorá spája 396 združení a odborových organizácií v 171 krajinách a územiach, ktoré zastupujú takmer 32,5 milióna pedagógov a odborného podporného personálu.

Organizácia Education International (EI) vyzýva pracujúcich z celého sveta, aby odsúdili stupňovanie prenasledovania a represálií proti jej pridruženej organizácii Aliancii zainteresovaných učiteľov (Alliance of Concerned Teachers – ACT) na Filipínach.

Jeden regionálny koordinátor ACT bol zatknutý v rámci nového záťahu proti odborovým organizáciám a organizáciám občianskej spoločnosti v krajine. Represívne operácie stále prebiehajú a ACT sa obáva, že ich cieľom by sa mohli stať ďalší jej členovia. Odbory museli dočasne uzatvoriť jednu kanceláriu, aby zaistili bezpečnosť svojich zamestnancov, členov a kancelárskych pracovníkov.

Protiodborárska atmosféra a rétorika Duterteho režimu sú príčinou strachu odborárov, učiteľov a akademických pracovníkov o ich práva a bezpečnosť. Raymond Basilio, generálny tajomník ACT, dostal od januára 2019 už niekoľko vyhrážok smrťou. Vláda učiteľské odbory označila červenou značkou (red-tagging). Filipínska štátna polícia vedie nezákonné záznamy o odborových aktivistoch a dala ich na zoznam „teroristov“. Nedávno boli dvaja učitelia, členovia ACT, zastrelení maskovanými mužmi priamo v ich triede a v prítomnosti ich žiakov.

EI je hlboko znepokojená najnovšími udalosťami, ktoré ešte viac na Filipínach zhoršujú situáciu pracovníkov v oblasti ľudských a odborových práv.


Aj vy môžete pomôcť! Napíšte svoje meno a e-mailovú adresu a kliknite na tlačidlo "Poslať správu" v dolnej časti tejto stránky.

Meno:
[požadovaný údaj]
E-mailová adresa:
[požadovaný údaj]
Vaše odbory/organizácia:
Vaša krajina:
Sem napíšte svoju správu - alebo jednoducho použite existujúcu správu.


Stop spam!
Enter the number 4239 here:

Thank you


Ak máte záujem o ďalšie upozornenia o naliehavých akciách, označte toto políčko:

Yes:
No:Vaša správa bude odoslaná na tieto e-mailové adresy:
pcc@malacanang.gov.ph, brusselspe@gmail.com, newyork.pm@nypm.org