קולומביה: עצרו את ההתקפות האלימות על המפגינים

האיגודים המקצועיים הקולומביאנים המסונפים ל-PSI.
בשיתוף עם איגוד עובדי המגזר הציבורי העולמי PSI, פדרציית איגודים מקצועיים גלובלית המאגדלת למעלה מ-700 איגודים מקצועיים המייצגלים למעלה מ-30 מיליון עובדים ב-154 מדינות וגם

האזרחים בקולומביה יצאו לשביתה כללית ב-28 באפריל 2021. השביתה הוכרזה בעקבות ניסיון לשנות את מדיניות המיסוי ולהעלות את המסים על מוצרים בסיסיים כגון מזון, מים, חשמל, דלק וסניטציה.
ועד השביתה המרכזי ביקש להיכנס למשא ומתן עם הממשלה על תכניתה. מוחים רבים, מכל שכבות האוכלוסיה, יצאו לרחובות, בהם איגודי המגזר הציבורי ועמיתיהם - ובעיקר בני נוער.
הממשלה, בראשותו של איוון דוקה, הגיבה באלימות מאסיבית כלפי המוחים. ועד השביתה דיווח על 2,387 מקרים של אלימות משטרתית, 50 הרוגים, 578 פצועים (מתוכם 40 שנחבלו בעיניים), 524 מקרי היעלמות, 1,200 עיכובים שרירותיים, 21 מקרים תקיפה מינית של נשים ו-87 מקרים של אלימות מגדרית. המספרים האלה מצביעים על משבר הומניטרי רחב ידיים.
למרות כל זאת אזרחי קולומביה עדיין יוצאים לרחובות. והם מנצחים. רפורמת המס בוטלה, שר האוצר התפטר, והצעת החוק להפרטת מערכת הבריאות בוטלה.
הזכות למחאה שקטה היא זכות אדם יסודית בדמוקרטיה. הצטרפו לעם הקולומביאני בדרישה לעצירת האלימות המשטרתית, בדרישה להיכנס למשא ומתן עם וועד השביתה המרכזי ובדרישה לאפשר לוועדה הפנים אמריקאית לזכויות האדם (IACHR) ולנציב זכויות האדם מטעם האו"ם לבקר ביקורי עבודה בקולומביה.


אתם יכולים לעזור! כתבו כאן את שמכם ואת כתובת הדואר האלקטרוני שלהם, הפעילו את הלחצן "שלח הודעה" בתחתית דף זה.

שם
שדה חובה
כתובת דוא"ל
שדה חובה
הארגון \ האיגוד הקצועי אליו אתם משתייכים
המדינה שלכם:
כתבו כאן את המסר שלכם או העתיקו את המסר שמופיע


Stop spam!
הקש את המספר 4864 :

תודה רבה


אני רוצה לקבל הודעות על קמפיינים של פעולה דחופה מלייבורסטרט

Yes:
No:המסר שלכם ישלח לכתובות הדוא"ל הבאות:
ivanduque@presidencia.gov.co, contacto@presidencia.gov.co, usuarios@mindefensa.gov.co