קמפיין זה הסתייםקניה: שמרו על זכויות עובדי מערכת הבריאות

בשיתוף עם האיגוד המקצועי של עובדי הרפואי ורפואת השיניים של קניה (KMPDU) ואיגוד עובדי המגזר הציבורי הבינלאומי (PSI), פדרציית איגודים עולמית המאגדת למעלה מ-700 איגודים מקצועיים המייצגים למעלה מ-30 מיליון עובדים מ-154 מדינות.

עובדי מערכת הבריאות בקניה שובתים מאז 15.3.2024 בעקבות הפרת ההסכם הקיבוצי משנת 2017 ואי הטמעת טבלאות השכר משנת 2021. ממשלת קניה מסרבת לכבד את ההסכמים הקיימים ולדון בחדשים בתום לב. הממשלה מסרבת לדרישות השובתים בנוקשות ותוך הפעלת אלימות ודורשת קיצוצים בשכר ובזכויות.
הממשלה איימה לפטר את הרופאים השובתים, עצרה את ראשי האיגוד המקצועי של עובדי הרפואי ורפואת השיניים של קניה (KMPDU), עצרה את העברת דמי החבר וקיצצה שכר לעובדי המגזר הציבורי כולו. מועצת המושלים, החתומה על ההסכם הקיבוצי הנוכחי משנת 2017, טוענת שהרופאים "מרוויחים מספיק". באותו הזמן משרד הבריאות מתכוון לקצץ את שכר המתמחים ב-90%. חשוב להבהיר כי התמחות היא חובה וכי לא ניתן לקבל את רישיון הרפואה בלי להשלים אותה.
השביתה פרצה שבוע אחד אחרי שהמזכיר הכללי של האיגוד המקצועי KMPDU, ד"ר דווג'י בהימג'י אטאללה נורה בראשון, מטווח קרוב, בכדור גומי בהפגנה שלווה בניירובי. דווג'י נפצע קשה ורק פעולותיהם המהירות של חבריו הרופאים בהפגנה הצילו את חייו. חברי האיגודים המסונפים לאיגוד עובדי המגזר הציבורי הבינלאומי (PSI) שלחו לשגרירויות קניה ברחבי העולם מכתבים בדרישה ממשלת קניה להקשיב לדרישות המוחים.
עובדי מערכות הרפואה, הציבוריות והפרטיות מחויבים לשביתה וממשיכים לארגן מחאות מדי יום שלישי.
אנא הצטרפו לעובדי מערכת הבריאות בקניה בקריאה לממשלת קניה לכבד את ההסכמים הקיבוציים, לנהל מו"מ בתום לב ולהפסיק את האלימות והאיומים.
המסר שלכם ישלח לכתובות הדוא"ל הבאות:
cna@parliament.go.ke, clerk.senate@parliament.go.ke, annewaiguru.ke@gmail.com, abimwachi@gmail.com, anai26582@gmail.com, cs@health.go.ke, info@headofpublicservice.go.ke, dp@deputypresident.go.ke, justus.bundi@health.go.ke, ps.publichealth@health.go.ke