Tato kampan je nyní uzavrená.XPO: Je načase, abychom si promluvili o chování vaší společnosti

Ve spolupráci s Mezinárodní federací pracovníků v dopravě, celosvětovou federací 690 odborových organizací zastupující více než 19,7 milionu pracovníků dopravy v 153 zemích.

XPO Logistics, jedna z největších mezinárodních logistických společností, se stala předmětem zvýšeného zájmu kvůli špatnému chování vůči zaměstnancům a odborům v Evropě a v USA. Toxická podniková kultura je v XPO Logistics a XPO Europe všudypřítomná. V říjnu 2017 Linda Jo Nealová, pracovnice skladu, který pro společnost Verizon provozuje XPO Logistics v Memphisu v Tennessee, zemřela ve výrobní hale poté, co jí management odepřel celých 56 minut lékařskou pomoc. V posledních měsících přichází mnoho žen s četnými obviněními ze systémové genderové diskriminace, sexuálního obtěžování, znevýhodňování těhotných, dále si pracovníci stěžují na nebezpečné pracovní podmínky. Přestože společnost XPO je o tomto stavu informována jak od generálního ředitele a správní rady společnosti Verizon, tak přímo od pracovníků a syna Lindy Jo Nealové, na valné hromadě americké pobočky 15. května 2018 se společnost odmítla zavázat ke změně své politiky a postupu vůči zaměstnancům. V době, kdy probíhala valná hromada XPO Europe, 15. června 2018, jsme žádali výkonného ředitele XPO Bradleyho Jacobsa a vedení správní rady, aby přistoupili k jednacímu stolu s Mezinárodní federací pracovníků v dopravě a řešili těžkosti, kterým pracovníci čelí.
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
xpoworkersunited@gmail.com, Bradley.Jacobs@XPO.com, Malcolm.wilson@xpo.com, amdesalva@gmail.com, mgj@jesselsoncapital.com, Gena.ashe@xpo.com, Meghan.henson@xpo.com