This campaign is now closed.XPO: Seninle davranışların hakkında konuşmamızın zamanı geldi

153 ülkede 19,7 milyondan fazla ulaştırma işçisini temsil eden 690 sendikanın küresel federasyonu olan Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu’nun iş birliğiyle.

En büyük küresel lojistik şirketlerinden biri olan XPO Lojistik, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nde işçi ve sendika karşıtı tutumu nedeniyle giderek daha yakından mercek altına alınıyor. XPO Lojistik ve XPO Avrupa’da zehirli kurum kültürü şirketi bütünüyle kuşatmış durumdadır. 2017 yılının Ekim ayında, Linda Jo Neal (Memphis, Tennessee'de XPO Lojistik tarafından işletilen bir depoda çalışan bir işçi), şirket yönetiminin kendisine 56 dakika süreyle tıbbi yardım sağlamayı reddetmesinin ardından, işyerinde hayatını kaybetti. Son zamanlarda çok sayıda kadın sistemik cinsiyet ayrımcılığına, hamilelik nedeniyle ayrımcılığa, cinsel tacize ve tehlikeli çalışma koşullarına maruz bırakıldıklarını iddia ediyor. Buna karşılık, XPO bu sorunlar hakkında hem Verizon'un CEO'su ve yönetim kurulu tarafından, hem de doğrudan işçiler ve Linda Jo Neal'ın oğlu tarafından 15 Mayıs 2018'de ABD’deki Yıllık Genel Kurulu’nda bilgilendirilmiş olmasına rağmen, şirket bu politika ve uygulamalarını değiştirmeye yönelik adımlar atmayı reddetmektedir. 15 Haziran 2018 tarihinde toplanacak olan XPO Avrupa Yıllık Genel Kurulu ile aynı zamana denk gelecek biçimde, XPO CEO'su Bradley Jacobs ve XPO Yönetim Kurulu'ndan müzakere masasına oturmalarını ve işçilerin karşılaştıkları sorunları çözmek için ITF ile görüşmelerini talep ediyoruz.
Mesajınız aşağıdaki e-posta adreslerine gönderilecek
xpoworkersunited@gmail.com, Bradley.Jacobs@XPO.com, Malcolm.wilson@xpo.com, amdesalva@gmail.com, mgj@jesselsoncapital.com, Gena.ashe@xpo.com, Meghan.henson@xpo.com