This campaign is now closed.Canadian Postal Workers Forced Back to Work, Supporters Jailed

Współorganizowane z Kanadyjskim Związkiem Pracowników Pocztowych. Kanadyjski Związek Pracowników Pocztowych zrzesza 50 tysięcy członków którzy pracują w Canada Post na terenie całego kraju.

27 listopada 50 tysięcy pracowników Canada Post zostało zmuszonych za pomocą wprowadzenia przepisów prawnych do powrotu do pracy. Krok ten został podjęty przez rząd złożony z członków Partii Liberalnej po 5-ciu tygodniach strajku. Krok ten skutecznie uniemożliwił pracownikom zbiorowe reprezentowania ich interesów wobec pracodawców oraz złamał ich demokratyczne prawo do strajku zagwarantowane przez Charter of Rights and Freedoms.

Odbierając pracownikom prawa do negocjowania warunków pracy, rząd efektywnie zadeklarował że dla niego ważniejsze od praw pracowniczych gwarantowanych przez kanadyjskie prawo są interesy kanadyjskiego biznesu.

Przez ponad rok czasu Kanadyjski Związek Pracowników Pocztowych próbował wywalczyć układy zbiorowe które miały skończyć z największymi bolączkami kanadyjskich Pocztowców jak: rosnąca liczba wypadków przy pracy, brak równości, przeciążenie pracą i poleganie przez pracodawcę na zatrudnieniu w formie umów czasowych. Rząd nie tylko odebrał prawo do strajku ale także zmusił Pocztowców do powrotu do pracy bez rozwiązania ich problemów i to w moment w roku kiedy mają najwięcej pracy w całym Roku.

Po tym kroku rządu cały kanadyjski ruch pracowniczy zorganizował wspólne protesty przed wieloma Urzędami Pocztowymi w całej Kanadzie solidaryzując się z Pocztowcami. Niektórzy z biorących udział w protestach byli zatrzymywani, aresztowani a po Nowym Roku będą sądzeni.

Zorganizowano już fundusz na pomoc prawną dla nich. Jeśli możesz go wesprzeć wejdź proszę na tą stronę GoFundMe.

Prawo do zbiorowego negocjowania warunków pracy i płac jest jednym z podstawowych praw pracowniczych których zawsze należy bronić. Kapitaliści i rządy państw nigdy nie dały nam żadnych praw bez walki. Wesprzyj protest Kanadyjskiego Związku Pracowników Pocztowych: wyślij protest do rządu kanadyjskiego.
Twoja wiadomość zostanie wysłana do następujących adresatów:
justin.trudeau@parl.gc.ca, Carla.Qualtrough@parl.gc.ca, Patty.Hajdu@parl.gc.ca, Jessica.L.McDonald@canadapost.postescanada.ca, feedback@cupw-sttp.org