קמפיין זה הסתייםקזחסטאן: ארלן בלטביי נידון ל-7 שנות מאסר בעקבות פעילותו האיגודית

בשיתוף עם קונפדרציית האיגודים המקצועיים הבינלאומית (ITUC), אינדסטריאל, , ו-KNPRK קונפדרציית האיגודים המקצועיים החופשיים בקזחסטאן

דיכוי פעילי איגודים מקצועיים ואף תקיפתם הפיזית, הפכו לדבר שבשגרה בקזחסטאן. ב-17 ביולי 2019 ארלן בלטביי יו"ר איגוד עובדי הדלק והאנרגיה "עבודה הוגנת" המסונף לאינדסטריאלל הבינלאומי נידון ל-7 שנות מאסר וכן לאיסור לעסוק בפעילות ציבורית ל-7 שנים נוספות.
האיגוד המקצועי בו כיהן פוזר בהחלטת בית משפט ופעילותו נאסרה. ההליכים הפליליים נגד ארלן בלטביי נפתחו ב-25 בספטמבר 2018 בתגובה לפעילות האיגוד ולתמיכתו בראשי קונפדרציית האיגודים המקצועיים החופשיים בקזחסטאן (KNPRK) אשר נאבקו בהגבלות שהוטלו על איגודיהם.
מטרת ההליכים הפליליים היא להשתיק את ארלן בלטביי וכן את ראשי KNPRK האחרים - לאריסה קארקובה, אמין אלוסינוב ונוברק קושאבאקב - ולמנוע מהם להיאבק על זכותם של העובדים להקים איגודים מקצועיים חופשיים במדינה.
אנחנו זקוקים לעזרתך! אנא הצטרפו לקריאה לרשויות הקזאחיות לעצור את הרדיפה האלימה של ראשי האיגודים המקצועיים וכן להבטחת חופש ההתאגדות וביטחונם של הפעילים והחברים במדינה.
המסר שלכם ישלח לכתובות הדוא"ל הבאות:
akorda.press@gmail.com, mission@kazakhstan-geneva.ch, geneva@mfa.kz, kazakhstan@un.int, press@mfa.kz, knprkcampaign@gmail.com