Ця кампанія закрита.Казахстан: Єрлан Балтабай отримав 7 років в'язниці за профспілкову діяльність

Спільно з Міжнародною конфедерацією профспілок (МКП), Глобальним союзом IndustriALL, Конфедерацією незалежних профспілок Республіки Казахстан (КНПРК).

У Казахстані триває низка репресій і фізичного насильства щодо лідерів і активістів незалежного профспілкового руху. 17 липня 2019 року був засуджений до 7 років ув'язнення з подальшою забороною на ведення громадської діяльності протягом 7 років керівник Галузевої профспілки працівників паливно-енергетичного комплексу "Гідна праця» Єрлан Балтабай.
Профспілка, яку він очолював, була ліквідована за рішенням суду на тлі жорсткого придушення незалежної профспілкової діяльності. Кримінальну справу проти Єрлана Балтабая було ініційовано 25 вересня 2018 року в відповідь на активну профспілкову діяльність і принципову позицію щодо підтримки інших лідерів Конфедерації незалежних профспілок Казахстану, засуджених до різних термінів позбавлення волі. Ця кримінальна справа, також як і справи проти лідерів КНПРК Лариси Харькової, Аміна Єлєусінова і Нурбека Кушакбаева, спрямовані на заглушення і придушення лідерів незалежного профспілкового руху, і спрямовані на перешкоджання участі інших працівників у повноцінній реалізації права на свободу об'єднання в країні.
Потрібна ваша підтримка, щоб закликати владу Республіки Казахстан негайно покласти край переслідуванням і розправам щодо лідерів незалежних профспілок, а також забезпечити свободу й безпеку профспілкової діяльності в країні.
Ваше повідомлення буде відправлено за наступними електронними адресами:
akorda.press@gmail.com, mission@kazakhstan-geneva.ch, geneva@mfa.kz, kazakhstan@un.int, press@mfa.kz, a.smadiyarov@mfa.kz, kezekshi@mfa.kz, pressa@sud.kz, knprkcampaign@gmail.com