Tato kampan je nyní uzavrená.Indie: Útok na práva pracovníků

Ve spolupráci s mezinárodní odborovou federací IndustriALL global union, s mezinárodní federací učitelských odborů Education International, s Mezinárodní federací pracovníků v dopravě, s mezinárodní federací pracovníků ve veřejných službách Public Services International, s mezinárodní federací odborů ve stavebním a dřevařském průmyslu Building and Wood Worker's International, s mezinárodní federací odborů v potravinářském průmyslu International Union of Foodworkers a s Mezinárodní odborovou konfederací.

Podobně jako centrální vláda Naréndry Módího pokračuje ve svém tažení proti odborovému hnutí, využívá mnoho států v Indii koronavirovou krizi jako výmluvu k omezení pracovního práva a k útokům proti právům pracovníků. Svazové státy Uttarpradéš, Madhjapradéš, Gudžarát a Himáčalpradéš oznámily rozsáhlé změny, např. navýšení pracovních hodin z 8 na 12, zavádění zaměstnání na dobu určitou, omezení pracovních zákonů a vytvoření řady výjimek při jejich uplatnění. Mnoho dalších států ohlásilo změny. Práva pracovníků jsou v době, kdy nezasedají jednotlivá zákonná shromáždění nebo parlament, omezována výkonnými nařízeními. Změny jsou prováděny bez konzultací s odbory a oslabují základní principy a práva na pracovišti. Indická vláda musí ustoupit od těchto změn, musí posílit inspektorát práce a zajistit systém sociálního zabezpečení pro všechny.
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
pmh7rcr@gov.in, cmup@nic.in, vijaybhairupani@gmail.com, cm-hp@nic.in, jr.thakur@nic.in, cmrajasthan@nic.in, cmharyana@nic.in, cm-ua@nic.in, cm@assam.gov.in, cm.goa@nic.in, mla.taleigao.gvs@gov.in, cm@mp.nic.in, pslabour@mp.gov.in, sahabhag.maharashtra@gov.in, cmo@punjab.gov.in