קמפיין זה הסתייםקמבודיה: שחררו את ראשי האיגודים המקצועיים

בשיתןף עם קונפדרציית האיגודים המקצועיים הבינלאומית (ITUC), הקול הגלובלי של האנשים העובדים, המייצגת 200 מיליון עובדים ב-163 מדינות עם 322 איגודים מסונפים
``
בשיתוף עם חינוך בינלאומי, איגוד גלובלי המאגד 384 ארגונים ואיגודים מסונפים ב-178 מדינות המייצגים 32.5 מיליון מחנכים ועובדי הוראה.

קונפדרציית האיגודים המקצועיים הבינלאומית (ITUC) מבקשת את עזרתך בשחרור רונג צ'ון, נשיא קונפדרציית האיגודים המקצועיים הקמבודיים (CCU), וסור סקניקה, נשיאת איגוד העובדים הבלי פורמליים בקמבודיה (CILA). רונג צ'ון נעצר ב-31 ביולי באשמת הסתה לביצוע עבירה בעקבות השמעת הערות בדבר אובדן קרקעות וסכסוכי גבול בין קמבודיה וויאטנם. לפני כן הוא הוביל עצרות מחאה של עובדי תעשיית הביגוד וכן קריאה לממשלת קמבודיה לשפר את מצב זכויות האדם במדינה.

סור סקניקה הצטרפה למפגינים שקראו לשחרר את רונג צ'ון והיא נעצרה ב-7 באוגוסט באשמת הסתה. אוק צ'ייאווי, יו"ר ארגון המורים העצמאי לשעבר הותקף ע"י בריונים שזהותם לא ידועה בדרכו חזרה מביקור אצל רונג צ'ון ב-10 באוגוסט.

ממשלת קמבודיה פועלת נגד חופש ההתאגדות ונגד חופש הביטוי על מנת להשתיק את ארגוני העובדים שמוחים נגד הגזרות הכלכליות אותן היא מקדמת.
המסר שלכם ישלח לכתובות הדוא"ל הבאות:
camemb.gva@mfaic.gov.kh, camemb.bel@mfaic.gov.kh, Ithsamheng@gmail.com