Portoriko: Podpořte pracovníky v elektrárenství - zastavte privatizaci


Ve spolupráci s globální odborovou federací pracovníků ve veřejných službách Public Services International, která s více než 700 odborovými svazy zastupuje 30 milionů zaměstnanců ze 154 zemí, a s odborovou unií UTIER (Unión de Trabajadores de la Industria Eléctrica y Riego) zastupující pracovníky elektrárenského průmyslu a pracovníky zavlažovacích systémů. Pracovníci této odborové unie jednají v zájmu všech pracujících a pro společná práva nás všech. Věříme, že právo na energie je lidským právem a že energie není komodita.

Portorický guvernér využívá privatizaci portorické elektrické sítě na to, aby zlomil odborovou unii UTIER, nejstarší a největší nezávislou odborovou organizaci na ostrově, která zastupuje zaměstnance v elektrárenství již více než 79 let. Vláda přesunula od 1. června ostrovní distribuční síť pod soukromou společnost LUMA Energy. Společnost LUMA neuznala kolektivní dohodu s odborovou organizací UTIER, přes 3000 pracovníků vstoupilo do stávky, protože odmítají pracovat pro tuto společnost. Guvernér i přes protesty zaměstnanců prosadil smlouvu se společností LUMA. Výsledkem je nedostatečný počet zaučených pracovníků na kvalifikovanou obsluhu rozvodné sítě, co ohrožuje celý ostrov. Tisíce kvalifikovaných pracovníků byly přesunuty na místa ve státních agenturách, která nesouvisí s jejich kvalifikací a na kterých nedostávají své mzdy nebo benefity.

Žádejme, aby portorický guvernér uznal práva pracovníků a vrátil jim jejich práci v elektrárenství!

Podívejte se na video ve španělštině.


Můžete pomoci! Napište své jméno a e-mailovou adresu, potom klikněte na „odeslat zprávu" na konci této stránky.

Jméno:
[požadováno]
E-mailová adresa:
[požadováno]
Váš svaz / organizace:
Vaše zeme:
Zde napište svoji zprávu - nebo stací použít již existující zprávu.


Stop spam!
Enter the number 4981 here:

Thank you


Pokud byste od nás chtěli v budoucnu dostávat naléhavá upozornění o akcích, prosím, zaškrtněte toto políčko:

Yes:
No:Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
utieroficial@gmail.com, oficialdeinformacion@fortaleza.pr.gov, secretariadelagobernacion@fortaleza.pr.gov, secretario@estado.pr.gov