קמפיין זה הסתייםירדן: פירוק ארגון המורים, פיטורי מורים ופגיעה בעבודת האיגודים

בשיתוף עם חינוף בינלאומי, פדרצייה בינלאומית המאגדת 384 ארגונים ב-178 מדינות, המייצגים 32.5 מיליון מורים, מחנכים ועובדי הוראה מכל רחבי העולם.

לייבורסטרט, יחד עם "חינוך בינלאומי", קוראת לך למחות על פירוק ארגון המורים הירדני (JTA) ועל פיטורים מאסיביים של מורים, לרבות 14 ראשי ארגון המורים.
כוחת הביטחון הירדניים עצרו, פעם נוספת, חברים בארגון המורים בקשר לפעילותם לארגון חגיגות יום המורה הבינלאומי. כוחות לפיזור הפגנות נשלחו לפזר את ההפגנות השלוות שאורגנו במחאה על הצעדים כנגד הזכות להתאגד.
ארגון המורים פורק ב-31.12.2020 בצו של בית המשפט המחוזי בעמאן. ב-29.9.2021 התובע הכללי דחה את העתירה שהגיש ארגון המורים כנגד פירוקו וכנגד מאסרם של 14 חברי הועד שלו. ארגון המורים ניצל את יום המורה הבינלאומי כדי למחות על ההטרדות אותם חווים חברי הארגון. הארגון גם דרש להסיר את כל ההגבלות על הזכות להתאגד ולנהל משא ומתן להסכם קיבוצי.
ממשלת ירדן משתמשת בצווי חירום לתקופת הקורונה על מנת להטריד את המורים חברי האיגודים המקצועיים. הממשלה מנצלת את מצב החירום גם כדי להקל על פיטורי עובדים. לפחות 65 מורים נאלצו לסיים לאחרונה את עבודתם.
המסר שלכם ישלח לכתובות הדוא"ל הבאות:
info@pm.gov.jo, moecs@moe.gov.jo