קמפיין זה הסתייםבלארוס: עצרו את ההתקפות על האיגודים ושחררו את פעיליהם

בשיתוף עם האיגוד הדמוקרטי, המקדם את הקמתה מחדש ואת תחייתה של תנועת האיגודים המקצועיים הדמוקרטיים העצמאיים בבלארוס ועם קונגרס האיגודים המקצועיים הדמוקרטיים הבלארוסיים (BKDP)

בהמשך לבחירות הלא חוקיות של 2020 משטר לוקאשנקו ממשיך את ההתקפות על האיגודים המקצועיים העצמאיים בבלארוס. באפריל 2022 הרשויות יצאו בהתקפה חסרת תקדים כנגד כל האיגודים העצמאיים, ועצרו את ראשיהם ופעילים נוספים. כיום לפחות 23 עדיין עצורים, מעוכבים, או נמצאים תחת מגבלות שונות, 8 כלואים בבתי סוהר, 2 במעצר בית ונוספים ממתינים למשפטם. במקביל, בחודש יולי, בית המשפט העליון פיזר את קונגרס האיגודים המקצועיים הדמוקרטיים הבלארוסיים (BKDP) וארבעה איגודים גדולים נוספים, לאחר שהרשויות טענו כי הם "קיצוניים" ו"סוכני המערב". הצעדים הללו נועדו להעביר את המסר כי כל איגוד שיםעל בשיתוף עם BKDP והארגונים המסונפים לו מסתכן בפיזורו. בנוסף, פעילים רבים בתנועת השביתה ניצבים בפני עונשי מאסר ארוכים בגין "בגידה נגד המדינה". בעקבות כל הפרות הזכויות האלה החלה מונעצת ארגון העבודה הבינלאומי (ILO) בקידום הטלת סנקציות נוספות כנגד בלארוס. אנו דורשים את ביטול האישומים ואת שחרורם המיידי של ל הפעילים וכן את הפסקת רדיפת האיגודים המקצועיים הדמוקרטיים העצמאיים בבלארוס ותומכים בחידושם.
המסר שלכם ישלח לכתובות הדוא"ל הבאות:
zaidarnast@gmail.com, belarus.geneva@mfa.gov.by, germany@mfa.gov.by, china@mfa.gov.by, france@mfa.gov.by, italy@mfa.gov.by, japan@mfa.gov.by, norway@mfa.gov.by, netherlands@mfa.gov.by, usa@mfa.gov.by, uk.london@mfa.gov.by, sweden@mfa.gov.by