Ця кампанія закрита.Китай: звільнити заарештованих правозахисників, які добиваються права на свободу об’єднаннь

У партнерстві з Гонконзькою конфедерацією профспілок, єдиною незалежною і демократичною профспілковою федерацією на території Китаю, і Globalization Monitor, Globalization Monitor, неурядовою громадською організацією, яка базується в Гонконзі, та яка контролює негативні наслідки капіталістичної глобалізації на працівників і навколишнє середовище.

Працівники Китаю вже давно позбавлені свободи об'єднання та права на організацію незалежних профспілок. Відповідно до трудового законодавства Китаю, Всекитайська федерація профспілок (ACFTU), яка фактично підпорядковується Комуністичній партії, має повноваження регулювати діяльність усіх профспілок, включаючи створення профспілок на місцях. Таким чином, юридично зареєстровані профспілки рідко організовуються самостійно та відповідно до інтересів працівників, що змушує багатьох працівників вдаватися до власних засобів самоорганізації у випадках трудових спорів і скарг.
Влітку 2018 року працівники компанії Jasic Technology, фабрики з виробництва зварювального обладнання в Південному Китаї, були звільнені компанією за створення власної профспілки, а пізніше були затримані урядовцями за звинуваченням у "збиранні натовпу, щоб порушити громадський порядок". На сьогоднішній день понад 40 людей все ще перебувають під вартою, включаючи представників працівників, студентських прихильників, працівників громадських центрів та співробітників неурядових громадських організацій.
У січні 2019 року було також затримано декількох захисників трудових прав з різних НГО. Очевидно, що китайський уряд повсюдно за допомогою примусових заходів пригнічує активістів, які прагнуть дотримання основних прав на свободу об’днання та вираження думок, і такі затримання є кричущим порушенням трудових прав.
Гонконгська конфедерація профспілок (HKCTU) і Globalization Monitor (GM) вимагають, щоб уряд Китаю звільнив і скасував звинувачення проти всіх працівників, активістів та їхніх прихильників, які затримані за те, що домагаються дотримання своїх основних прав на свободу об'єднання, припинив репресії проти всіх правозахисників і незалежних профспілкових організацій, а також вимагають забезпечення дотримання фундаментальних принципів МОП щодо свободи об'єднань.
Ваше повідомлення буде відправлено за наступними електронними адресами:
content@mail.gov.cn