קמפיין זה הסתייםפולין: השיבו את העובדים המפוטרים בקסטורמה

בשיתוף עם יוני קומרס, חלק מארגון יוני הגלובלי (UNI Global Union), פדרצייה המייצגת למעלה מ-20 מיליון עובדים ב-150 מדינות, בעיקר בענפי השירותים. יוני קומרס היא אחד מהסקטורים של יוני הגלובלי ומייצגת למעלה מ-160 איגודים בהם חברים למעלה מ-4 מיליון עובדים בענפי הקמעונאות.

האיגוד הגלובלי יוני קומרס (UNI Commerce) השיק קמפיין בינלאומי בקריאה לרשת קסטורמה בפולין להשיב לעבודה 10 עובדים, פעילי איגוד לעבודה.
קסטורמה הוא המותג של חברת קינגפישר פולין, שהיא חברה בריטית בינלאומית לחנויות שיפוץ ביתי, המעסיקה 12,000 עובדים ב-80 סניפים ברחבי פולין. איגוד עובדי הקמעונאות סולידריות בפולין (NSZZSolidarnosc Commerce), המסונף ליוני קומרס, השיק מסע התאגדות בסניפי קסטורמה.
קסטורמה בתגובה הפעילה צעדי שבירה כנגד האיגוד שהגיעו לשיאם בפיטורי 10 פעילים מרכזיים ומובילים של מהלך ההתאגדות. ביניהם ווצ'ק קספריק (Wojciech Kasprzyk) יו"ר איגוד עובדי קסטורמה מאיגוד סולידריות בפולין. החברה נימקה את הפיטורים בכך ש"הפעילים פוגעים בחברה ובתדמית העסק". בפועל - העובדים השתמשו ברשתות החברתיות על מנת לקדם את מהלך ההתאגדות, ועל מנת להביא את מורת רוחם מסירוב המעסיק להכיר בהם ולנהל איתם מו"מ.
האיגוד והעובדים החליטו להיאבק בניסיונות השבירה ובפיטורים. סולידריות בינלאומית תחזק את עובדי קסטורמה בפולין ותסייע להם לשכנע את המעסיק שלהם לשנות את החלטתו.
ניתן לתמוך בעובדי קסטורמה בפןולין באמצעות משלוח הודעה למנכ"ל החברה ולהנהלה המקומית.
ניתן לצפות בסרטון בקישור הבא: https://www.youtube.com/watch?v=fdxXoguGSk4
המסר שלכם ישלח לכתובות הדוא"ל הבאות:
corpcomms@kingfisher.com, sebastien.krysiak@castorama.pl, slawomir.rogowiec@castorama.pl, solidaritywithcastoramaworkers@gmail.com