Tato kampan je nyní uzavrená.Polsko: Přijměte zpět vyhozené odborové lídry ze společnosti Castorama

Ve spolupráci s UNI Commerce, jedním ze sektorů UNI Global Union - mezinárodní odborové federace zastupující více než 20 milionů pracovníků z více než 150 zemí, především zaměstnance v oblasti služeb. UNI Commerce reprezentuje přes 160 odborových organizací a více než 4 miliony pracovníků zaměstnaných v maloobchodech a velkoobchodech.

UNI Commerce vyzývá odborové organizace a pracovníky po celém světě, aby požadovali po společnosti Castorama navrácení pracovních pozic 10 odborovým aktivistům v Polsku.

Castorama je jednou z obchodních značek společnosti Kingfisher PLC, britské nadnárodní společnosti s maloobchody výrobků pro renovaci bydlení, která v Polsku zaměstnává 12000 pracovníků v 80 prodejnách. NSZZ Solidarnosc Commerce, polská pobočka UNI Commerce, zahájila kampaň za pracovníky společnosti Castorama.

Zaměstnavatel od září 2018 stupňuje útoky proti odborům a nedávno propustil všech 10 lídrů odborové organizace zaměstnanců společnosti Castorama Polsko, včetně Wojciecha Kasprzyka, předsedy odborové organizace Solidarnosc Castorama Polsko. Zaměstnavatel se pokouší toto jednání ospravedlnit tím, že tito lídři „vyvíjeli činnost poškozující společnost“ a „obraz zaměstnavatele“. Oni ale jen používali internetové platformy a sociální média, aby pomohli zaměstnancům a umožnili jim se organizovat. Chtěli také přednést své názory na nepřátelský postoj společnosti proti odborům a její vyhýbání se sociálnímu dialogu.

Odbory a pracovníci se brání. Mezinárodní solidarita může pomoci posílit postavení polských pracovníků společnosti Castorama v jejich boji a současně vyvíjet tlak na zaměstnavatele, aby přehodnotil svá rozhodnutí.
Podpořte polské pracovníky zasláním vzkazu generálnímu řediteli a místnímu managementu společnosti.

Podívejte se na video zde
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
corpcomms@kingfisher.com, sebastien.krysiak@castorama.pl, slawomir.rogowiec@castorama.pl, solidaritywithcastoramaworkers@gmail.com