Alžírsko: Propusťte Ramziho Dardara, odborového aktivistu vězněného na základě vykonstruovaného obvinění z terorismu


``Ve spolupráci s globální odborovou unií IndustriALL, globální odborovou federací PSI a s mezinárodní odborovou unií IUF.

Nezávislé alžírské odbory, žádající svá práva a uznání, již mnoho let vzdorují represím, které po vzniku masového hnutí za demokracii Hirák (Hnutí) ještě zintenzivněly. Hromadné propouštění odborářů a jejich předáků, zavírání odborových kanceláří a jejich zapečetění policií, šikanování a věznění jsou součástí nepřetržitých represí, které nyní vstoupily do nové a nebezpečné etapy.

Alžírská policie 30. června zatkla odborového lídra Ramziho Dardara, automechanika a zvoleného lídra odborové unie Union Algérienne des Industries (UAI), která reprezentuje neformální pracovníky v průmyslu a je přidruženou organizací nezávislé odborové konfederace COSYFOP. Pan Dardar je obviněn z trestních činů terorizmu, podkopávání morálky v armádě a narušování národní jednoty, kterých se měl dopustit ve svých článcích na sociálních sítích.

Globální odborová unie IndustriALL, globální odborová federace PSI a mezinárodní odborová unie IUF požádaly Mezinárodní organizaci práce, aby intervenovala a žádala u vlády jeho propuštění a stažení všech obvinění proti němu. Alžírská vláda odpověděla přesunem pana Dardara do vězeňského bloku pro odsouzené k smrti. Datum soudu ještě nebylo stanoveno. Znepokojující zprávy naznačují, že jeho fyzické a psychické zdraví se zhoršuje.

Žádáme alžírskou vládu, aby okamžitě a bezpodmínečně propustila Ramziho Dardara a zcela respektovala odborové organizace a demokratická práva v rámci mezinárodních standardů včetně úmluv Mezinárodní organizace práce.


Můžete pomoci! Napište své jméno a e-mailovou adresu, potom klikněte na „odeslat zprávu" na konci této stránky.

Jméno:
[požadováno]
E-mailová adresa:
[požadováno]
Váš svaz / organizace:
Vaše zeme:
Zde napište svoji zprávu - nebo stací použít již existující zprávu.


Stop spam!
Enter the number 5031 here:

Thank you


Pokud byste od nás chtěli v budoucnu dostávat naléhavá upozornění o akcích, prosím, zaškrtněte toto políčko:

Yes:
No:Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
President@el-mouradia.dz, contact@mjustice.dz, contact@mission-algeria.ch, consulat-algerie@consulat-algerie.ch, secretariat@consulatalgerie.be