Ця кампанія закрита.Таїланд: Аварія потягу та розправа з профспілкою на залізниці

LabourStart веде цю кампанію спільно з Міжнародною федерацією транспортників, яка об'єднує 690 профспілок та представляє 19,7 мільйонів трудящих в 153 країнах світу.

5 жовтня 2009 року на станції Хуа-Хін в Таїланді в результаті аварії потягу загинуло 7 осіб, після чого Профспілка залізничників SRUT почала кампанію за поліпшення стандартів безпеки.
Внутрішнє розслідування показало, що причиною аварії в Као Тао стало погане обслуговування і небезпечний стан локомотива. Кримінальний суд засудив машиніста до тюремного ув'язнення за керування несправною технікою. На цій підставі цивільний суд зобов'язав залізничну компанію SRT і машиніста виплатити сім'ям постраждалих компенсацію збитку. Національна комісія Таїланду з прав людини також підтвердила, що основною причиною аварії став небезпечний стан локомотива.
Однак коли активісти SRUT почали надавати розголосу стану умов праці на залізниці і публікувати факти використання несправної техніки, компанія у відповідь звільнила шістьох регіональних лідерів організації в 2009 році, і ще сімох національних лідерів в 2011 році.
Ці дії викликали широку кампанію на захист SRUT в Таїланді і на міжнародному рівні. МФТ і МКП направили скаргу до Міжнародної організації праці, яка визнала порушення профспілкових прав і рекомендувала уряду Таїланду виправити ситуацію, оскільки єдине в чому можна "звинуватити" профлідерів - це боротьба за безпеку працівників і пасажирів. У підсумку в 2014 році 13 звільнених були відновлені на роботі, але тільки шестеро з них отримали компенсацію втраченого заробітку.
Однак в березні 2018 року Верховний трудовий суд засудив сімох лідерів SRUT до штрафів за, нібито, заподіяний компанії збиток, на загальну суму 24 мільйони бат (приблизно 726 116 доларів США) - це приблизно 10-річний дохід машиніста! Якщо вирок не буде скасований, життя активістів і їх сімей буде повністю зруйноване.
Ваше повідомлення буде відправлено за наступними електронними адресами:
spmwebsite@thaigov.go.th, webmaster@mol.mail.go.th, webmastermot@mot.go.th, webmaster.srt@railway.co.th, srutthailand@gmail.com, itfthaincc@gmail.com