קמפיין זה הסתייםירדן: על חוקי העבודה החדשים להכיר בזכות ההתאגדות

בשיתוף עם קונפדרציית האיגודים המקצועיים העולמית, המייצגת 207 מיליון עובדים מ-163 מדינות והמרכז לסולידריות, מרכז זכויות העובדים הבינלאומי הממוקם בארה"ב

חוקי העבודה בירדן מגבילים את זכות העובדים להתאגד ולנהל מו"מ להסכם קיבוצי. ההגבלות כוללות איסור על מהגרי עבודה להקים איגוד מקצועי (על אף שהם מהווים חלק נכבד מכח העבודה בירדן), איפשור הקמת איגודי עובדים ב-17 ענפים בלבד והגבלתם לאיגוד מקצועי אחד בלבד בכל ענף וענף. ההגבלה האחרונה פוגעת ביכולת של איגודים מקצועיים חדשים לקום. ארגון העבודה העולמי (ILO) מבקר בחריפות את ההגבלות האלה ואחרות בחוקי העבודה הירדנים.
המחוקק הירדני שוקד בימים אלה על חוקי עבודה חדשים אשר לא רק שאינם מתקנים את הבעיות האלה, אלא בעצם מוסיפים הגבלות נוספות על העובדים. התיקונים עברו בבית הנבחרים ועומדים לעלות להצבעה בסנאט. גם קונפדרציית האיגודים המקצועיים העולמית (ITUC) וגם ארגון העבודה העולמי (ILO) שלחו ניירות עמדה המציינים כיצד חוקי העבודה החדשים מפרים את החוק הבינלאומי, אבל הממשלה הירדנית מתעלמת מהצעות התיקון.
הממשלה הירדנית צריכה לשמוע מעובדים מכל רחבי העולם דרישה ברורה לתיקון חוקי העבודה כך שיהלמו את זכויות העובדים הנדרשות ע"י ארגון העבודה העולמי (ILO) ובתוכן הזכות להתאגד ולנהל מו"מ להסכמים קיבוציים.
המסר שלכם ישלח לכתובות הדוא"ל הבאות:
Omarrazzaz@yahoo.com, Sawsanmajali@gmail.com, Firas.adwan@representatives.jo, nabeeha32000@yahoo.com, fahed.alfayez@pm.gov.jo, minister@mol.gov.jo