Ця кампанія закрита.Йорданія: нове трудове законодавство повинно визнавати права працівників

Спільно з Міжнародною конфедерацією профспілок, яка представляє 207 мільйонів працівників в 163 країнах і територіях, і Solidarity Center, найбільшою в США міжнародною організацією з захисту прав трудящих.

Трудове законодавство Йорданії здавна обмежувало права працівників, в тому числі право на свободу об’єднань, на організацію та ведення колективних переговорів. Ці обмеження включають в себе заборону трудящим-мігрантам (значна частина йорданської робочої сили) створювати свої власні профспілки, профспілки дозволені лише в 17 секторах, визначених урядом, і тільки одна профспілка може вести діяльність в секторі. Остання норма законодавства, зокрема, ускладнює для нових профспілок реєстрацію та здійснення діяльності в країні. Міжнародна організація праці неодноразово критикувала ці та інші аспекти трудового законодавства.
Законодавчий орган Йорданії в даний час розглядає поправки до трудового законодавства, які не тільки не вирішують ці давні проблеми, але фактично вводять нові обмеження. Поправки вже прийняті Палатою представників і найближчим часом будуть обговорюватися в Сенаті. МКП і МОП направили уряду країни звернення із зазначенням того, як поправки порушують міжнародне трудове законодавство, але уряд досі ігнорував ці рекомендації.
Уряд Йорданії має почути від працівників у всьому світі, що він повинен забезпечити відповідність трудового законодавства країни основним трудовим стандартам МОП, включно зі свободою об’єднань, а не погіршувати його.
Ваше повідомлення буде відправлено за наступними електронними адресами:
Omarrazzaz@yahoo.com, Sawsanmajali@gmail.com, Firas.adwan@representatives.jo, nabeeha32000@yahoo.com, fahed.alfayez@pm.gov.jo, minister@mol.gov.jo