קמפיין זה הסתייםבלארוס: השיבו את חבר ועד הפעולה

בשיתוף עם אינדסטריאלל, והאיגוד המקצועי הבלארוסי לעובדי המכרות, הכימיקלים, הנפט, האנרגיה והתחבורה, הבניה וענפים נוספים איגוד מקצועי עצמאי הנאבק למען זכויות העובדים בבלארוס הסמכותנית. אינדסטריאלל מייצגת למעלה מ-50 מיליון עובדים ב-140 מדינות בענפי הכרייה, האנרגיה והייצור והיא כח עולה בתנועת הסולידאריות העולמית ובמאבקים למען זכויות עובדים בכל רחבי העולם

מיקלאי ואלדזקו הושעה מעבודתו בפרוייקט שיקוע פירים בבלארוס לאחר שניסה לאגד את חבריו לעבודה כדי לשמור על זכויותיהם. החברה המבצעת את הפרויקט היא חברת רדפאט' דלימן הגרמנית, הנמצאת בבעות חברת רדפאט' מכרות הקנדית. מאז חודש מאי 2019 ביקשו העובדים לעבור הסמכת מפקחי בטיחות תת-קרקעיים שהיתה מסייעת להם להשיג הטבות וביטחוהות. על מנת להגן על זכויותיהם הקימו העובדים איגוד מקצועי והצטרפו לאיגוד המקצועי העצמאי הבלארוסי (BITU).
החברה, בתגובה, סרבה להעריך את חוזהו של מיקאלי. מיקאלי הוא עובד מיומן ומוערך, אך מאז 31.3.20, באמצע מגפת קורונה הוא נותר מובטל.
תמכו בדירשתו של האיגוד הבלארוסי ושל אינדסטריאלל העולמית להשיב את מיקאלי לעבודה ולעמוד בדרישות הבטיחות בעבודה והפיקוח הנקובות בחוק הבלארוסי.
המסר שלכם ישלח לכתובות הדוא"ל הבאות:
George.Flumerfelt@redpathmining.com, jochen.greinacher@redpathmining.com, holger.hertel@redpathmining.com, unionbnp@yahoo.com