Tato kampan je nyní uzavrená.Bělorusko: Kampaň za navrácení pracovního místa pro odboráře

Ve spolupráci s IndustriALL a s Běloruskými nezávislými odbory pracovníků v důlním, chemickém, rafinérském, energetickém, dopravním a stavebním odvětví a v dalších odvětvích. Nezávislé odbory bojují za práva pracujících v autoritářském Bělorusku. IndustriALL zastupuje 50 milionů pracovníků ze 140 zemí v důlním, energetickém a těžkém průmyslu a je tak další silou mezinárodní solidarity a boje za lepší pracovní podmínky a odborová práva po celém světě.

Mikalaj Valadzko byl propuštěn z práce, z projektu hloubení šachty v Bělorusku, poté, co založil místní odborovou organizaci na obranu práv pracovníků. Tento projekt zajišťuje německá společnost Redpath Deilmann vlastněná kanadskou společností Redpath Mining. Od května 2019 se zaměstnanci domáhají osvědčení úřadu bezpečnosti práce, které by dalo důlním pracovníkům právo na dodatečné příspěvky a jistoty. S podporou Běloruských nezávislých odborů založili pracovníci místní odborovou organizaci, aby tak hájili svá práva. V odvetu společnost neprodloužila panu Mikalajovi pracovní smlouvu. Vysoce kvalifikovaný specialista zůstává od 31. března, uprostřed pandemie COVID-19, bez práce. Podpořte žádost Běloruských nezávislých odborů a IndustriALL, aby společnost obnovila pracovní smlouvu odborovému aktivistovi Mikalaju Valadzkovi, zajistila bezpečnostní certifikaci pracovního prostředí ve společnosti Redpath Deilmann a zavedla všechna opatření bezpečnosti práce vyžadované běloruskými zákony.


Podívejte se na video.
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
George.Flumerfelt@redpathmining.com, jochen.greinacher@redpathmining.com, holger.hertel@redpathmining.com, unionbnp@yahoo.com